Szyby samochodowe w Lublinie

Posiadacze samochodów nie wyobrażają sobie, aby w ich pojazdach nie było szyb, które są nieodzownym elementem budowy każdego nowoczesnego auta. Co ciekawe, szyby nie znajdowały się w pojazdach od początku ich produkcji. Dopiero z czasem doceniono ich przydatność oraz zdecydowano się dodać je do podstawowego wyposażenia. Na początku szyby samochodowe lublin były wykonywane ze szkła okiennego. Ono nie zdawało jednak egzaminu, choć chroniły przed przed deszcze oraz wiatrem stały się poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, ponieważ przy kolizji lub wypadku tłukła się na duże kawałki z ostrymi krawędziami. Dużo bardziej praktyczne okazały się szyby wykonywane ze szkła hartowanego.

W latach pięćdziesiątych poprzedniego stulecia zdecydowano, że wszystkie auta zjeżdżające z linii produkcyjnych będą posiadać szyby wykonane ze szkła hartowanego. Ono przy uderzeniu rozbija się na maleńkie kawałki, nie powodując ryzyka skaleczeń oraz głębszych ran ciętych. Ich wprowadzenie znacznie zmniejszyło liczbę rannych. Obecnie szyby wraz z pasami bezpieczeństwa oraz poduszką powietrzną zaliczane są do ważnych elementów systemu bezpieczeństwa.
	szyby samochodowe lublin

Obecnie szyby samochodowe mogą przybierać najróżniejsze kształty, czasem nawet na ulicach można spotkać auta z różnymi kolorami szyb. Przyciemniane szyby są tego najlepszym dowodem. Są one stosowane, ponieważ doskonale chronią przed słońcem w najgorętsze dni, dzięki nim podróżowanie w taką pogodę jest znacznie bardziej komfortowe. Każda szyba, która spełnia wymogi bezpieczeństwa posiada stosowne homologacje. Dopasowanie do specyfiki samochodu też ma duże znaczenie, wtedy najlepiej wypełniają swoje zadanie. Producenci przykładają wielką wagę do takich szczegółów. Bardzo łatwo sprawdzić, jaki producent wyprodukował daną szybę, ponieważ znajdują się na niej specjalne oznaczenia przypisane do danej marki. Każda szyba powinna pasować do danej marki samochodu. Jeżeli tak nie będzie, szyba może stwarzać zagrożenie dla podróżujących podczas jej zbicia.