kwas hialuronowy rzeszów

Skuteczne i mało inwazyjne sposoby na promienny wygląd dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym

Każdy z nas chciałby wyglądać pięknie i młodo, najlepiej do późnej starości. Okazuje się, że jest to możliwe do osiągnięcia i to bez użycia skalpela oraz bez konieczności sięgania po profesjonalne kosmetyki z najwyższej półki cenowej. Z pomocą przychodzi kwas hialuronowy o wszechstronnym zastosowaniu. Jest to naturalnie występująca w naszym organizmie substancja odpowiadająca za prawidłowe nawilżenie i jędrność skóry. Wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniej tego kwasu, co niestety odbija się niekorzystnie na kondycji i wyglądzie naszej skóry. Dzięki uzupełnieniu braku kwasu hialuronowego możliwe jest odmłodzenie skóry, a efekty można uzyskać niemalże natychmiast. W jakim celu stosuje się kwas hialuronowy i jakie jest jego działanie?

W trosce o piękny i zdrowy wygląd – kwas hialuronowy Rzeszów

Obecnie coraz więcej osób dba o swój wygląd, co wpływa pozytywnie na stosunki międzyludzkie oraz zwiększa pewność siebie i zadowolenie z życia. Cieszenie się promienną i młodo wyglądającą skórą jest na wyciągnięcie niemalże każdego z nas. Wszystko to dzięki postępowi medycyny estetycznej i kosmetologii, które oferują szereg najróżniejszych zabiegów pozwalających na pozbycie się niedoskonałości i na cofnięcie niepożądanych zmian na skutek starzenia się komórek. Nie trzeba nawet decydować się na zabiegi chirurgiczne, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. W wielu zabiegach kosmetycznych wykorzystywany jest kwas hialuronowy rzeszów będący jedną z najpopularniejszych substancji nawilżających, która jest całkowicie bezpieczna. Występuje bowiem ona naturalnie w naszym organizmie i nazywana jest eliksirem młodości. Idealnie sprawdza się w roli wypełniacza zmarszczek i może służyć także do powiększenia pewnych części ciała typu usta czy pośladki. Działa przeciwzmarszczkowo, liftingująco, antycellulitowo i nawilżająco. Zapobiega także powstawaniu nieestetycznie wyglądających rozstępów. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest m.in. do wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie, poprawienia owalu/rysów twarzy, zabiegu korekty nosa, modelowania i powiększania biustu bez użycia skalpela, wypełnienia fałdów, redukcji blizn potrądzikowych, rewitalizacji skóry oraz w mezoterapii czy terapii laserowej.

Na jakie efekty można liczyć, decydując się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego i jak długo się one utrzymują?

Zabiegi polegające na uzupełnianiu braku kwasu hialuronowego dają natychmiastowe efekty. Już po pierwszym zabiegu widać wyraźną poprawę w wyglądzie i kondycji skóry, a po upływie dwóch do trzech dni można cieszyć się pełnym efektem. Ponadto po zastosowaniu wypełniacza na bazie tej substancji można od razu powrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć. Skuteczność zabiegu może być widoczna od roku do nawet 18 miesięcy po wykonanym zabiegu. W zależności od tego, jaki chce się uzyskać efekt, dobiera się odpowiedni rodzaj i gęstość kwasu hialuronowego. Inne preparaty wykorzystuje się w przypadku powiększania ust czy wypełniania zmarszczek. Jest to zatem zabieg bezbolesny i niezwykle skuteczny. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle około 30 minut. Po wstrzyknięciu wypełniacza, jest on formowany w celu uzyskania pożądanego kształtu.

Stosowanie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra staje się gładka i miękka. Wygląda promiennie i młodo, gdyż poprawia się nawilżenie tkanek oraz wzrasta napięcie i elastyczność skóry. Blizny i zmarszczki zostają z kolei zredukowane. Fałdy skóry na czole czy też kurze łapki zostają wygładzone, poprawia się wygląd ust i kształt np. nosa. Rany na skórze znacznie szybciej się goją i staje się ona też bardziej odporna na niekorzystne działanie wolnych rodników odpowiadających za starzenie się komórek skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu kwasem hialuronowym

Chociaż kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczną substancją, to jednaką są pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegów z użyciem tej substancji. Zaliczyć do nich można ciążę i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na którąś ze stosowanych substancji, ostrą chorobę gorączkową, infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze lub wirusowe).

kwas hialuronowy rzeszów