Metody czyszczenia dywanów

Kiedy wybierasz firmę do czyszczenia dywanów w domu lub firmie, ważne jest zrozumienie różnych metod czyszczenia używanych przez różne firmy, ponieważ nie wszystkie będą działać na Twoim dywanie. Poznaj te metody, jeśli szukasz usługi czyszczenie wykładzin Wrocław.

Czyszczenie gorącą wodą

Powszechnie znane jako czyszczenie metodą parową, z wykorzystaniem gorącej wody wykorzystuje wysokociśnieniową gorącą wodę do mieszania włókien dywanu i rozpuszczania brudu.
Czyszczenie z użyciem szamponu
Podczas gdy mycie dywanów może wydawać się dobrą metodą przy mocno zabrudzonym dywanie, wadą tej technologii jest pozostawienie dużej ilości mokrych pozostałości pianki, która wymaga długiego czasu do wyschnięcia, a później staje się lepka z powodu braku płukania.

Bonetowanie

To czyszczenie dywanów zapewnia dobre rezultaty, ponieważ proces ten obejmuje głównie czyszczenie górnej części włókna dywanu za pomocą ciężkiej, zmotoryzowanej maszyny z obracającą się podkładką, która została zanurzona w roztworze czyszczącym w celu absorpcji brudu z powierzchni dywanu. Bonetowanie jest popularne w hotelach, ponieważ daje szybkie rozwiązanie problemu czyszczenia dywanów w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, które wymagają mycia podłoży bez dużej ilości wilgoci i muszą szybko schnąć, aby nie powodować niedogodności dla gości hotelowych.
	czyszczenie wykładzin wrocław

Czyszczenie na sucho

Czyszczenie dywanu na sucho lub przy użyciu mieszanki jest jedną z najnowszych technologii czyszczenia dostępnych na rynku i zyskuje coraz większą popularność i uznanie wiodących producentów dywanów, ze względu na jej skuteczne działanie czyszczące i wygodę, ponieważ nie wymaga suszenia. Czyszczenie dywanów na sucho jest bezpieczne dla wszystkich rodzajów dywanów i zalecane dla biur komercyjnych, które muszą działać 24 godziny, 7 dni w tygodniu, ponieważ nie trzeba zakłócać pracy w biurze podczas czyszczenia.
Zanim wybierzesz firmę, która zajmie się Twoim dywanem, dowiedz się jakie metody stosuje i zdecyduj się na taką, która najlepiej spełni Twoje wymagania.