Mamy na tym punkcie hopla

Jak wiemy z nadejściem telefonów nadeszły rozmowy, wysyłanie smsów, granie w gry i tak dalej. Jednak jeden motyw, który zrzesza miliardy osób na świecie, to wysyłanie smsów. Ludzie od jakichś kilku lat po prostu dostali świra na tym punkcie. Już nie dzwonimy z jakąś informacją, wysyłamy ją w krótkim tekście, najczęściej jeszcze, używamy przy tym skrótów. Jest to o tyle męczące, że nie każdy rozumie co dany skrót oznacza. Dajmy przykład skrót „z/w” to zaraz wracam.

Niby można się domyślić, po pierwszych literach wyrazów. Jednak domyślamy się dopiero jak się dowiadujemy co on oznacza. Wcześniej nawet do głowy nam nie przyszło, że to może być zwykłe „zaraz wracam”. Jest wiele kombinacji, z których korzysta, przede wszystkim młodzież. Jednak coraz częściej również starsi wpadają w maniakalne smsy.

Dla mnie, to jest nie do pomyślenia, ponieważ niesamowicie ciężko jest mi przyzwyczaić się do tego, że ktoś mi pisze jakieś „z/w”. Tak naprawdę, to bardzo mnie to denerwuje, kiedy ktoś mi coś takiego przysyła, udaję, że nie rozumiem, żeby napisał mi normalnie. Wtedy zmuszam takie osoby, do pisania pełnymi wyrazami, one z czasem się przyzwyczajają i piszą zaraz wracam. Polecam każdemu, jeśli też nie lubicie, jak ktoś pisze do was skrótami. Wracając jednak do tematu, to masowe wysyłanie smsów, zapoczątkowała przede wszystkim era smartfonów, czyli telefonów dotykowych.

W tym czasie nastąpił boom, po którym do teraz, nie możemy odciągnąć głowy od telefonu przez wiele godzin, pisząc z chłopakiem, dziewczyną, czy najlepszą przyjaciółką. Pomagają temu również social media, dzięki którym możemy wiedzieć, co sobie przyjaciółka kupiła w sklepie spożywczym. Więc później przez kilka godzin, dyskutujemy z tą koleżanką, dlaczego wybrała chleb razowy od chleba na zakwasie. Przecież chleb na zakwasie jest naturalny, i bardziej zdrowy. No niestety nawet na takie tematy potrafimy przepisać kilka godzin. Są to jednak skrajne przypadki jak uważam. Jednak mam prośbę do wszystkich, zamiast pisać smsy, spotkajmy się na kawie i dobrym ciastku w kawiarni.