Jak zacząć uprawiać street workout?

Gdy po raz pierwszy zaczynamy uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportową, wszystko jest dla nas obce i wszystkiego musimy się nauczyć od samego początku. Street workout rybnik najprawdopodobniej właśnie taki nam się teraz wydaje. Jest dla nas czarną magią i choć rzeczywiście chcielibyśmy się nim zająć, bo z podziwem oglądamy występy innych osób szalejących na drążkach, nie wiemy kompletnie, od czego zacząć. Najważniejsze są oczywiście podstawy. Krok po kroku uczmy się kolejnych ćwiczeń, a już wkrótce te najprostsze nie będą dla nas żadnym wyzwaniem.

Aby ćwiczyć street workout, musimy mieć pewne podstawy.

Jeśli na naszym ciele występuje znikoma ilość tkanki mięśniowej, a przebiegnięcie kilkuset metrów jest dla nas gigantycznym problemem, najpierw powinniśmy popracować nad swoją kondycją i ogólną siłą, a dopiero później przejść do poważniejszych treningów. Zacznijmy od zwykłych biegów. Uprawiajmy jogging przynajmniej trzy razy w tygodniu, stopniowo zwiększając pokonywany dystans. Popracujmy także nad siłą swoich mięśni. Możemy kupić sobie parę najprostszych hantli (najlepiej ze ściąganymi obciążnikami) i wykonywać w domu treningi całego ciała, naprzemiennie z bieganiem. Po paru tygodniach zauważymy sporą różnicę i wreszcie poczujemy się gotowi na street workout rybnik.
	street workout rybnik

Znajdźmy zatem w swoim mieście siłownię plenerową, która zawiera specjalne drążki i poręcze przeznaczone do uprawiania tego sportu. Najlepiej pójdźmy na nią z kimś znajomym, kto ma już doświadczenie w tej aktywności. Poprośmy, aby pokazał nam kilka najprostszych ćwiczeń i spróbujmy je powtórzyć. Nauczmy się na tej lekcji jak najwięcej, wróćmy do domu i ułóżmy sobie swój pierwszy plan treningowy. Powtarzajmy go przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Street workout rybnik jest bardzo wymagającym sportem, którego uprawianie wymaga od nas posiadania sporej siły mięśni, nienagannej kondycji i doskonałej wytrzymałości. Jeśli jednak mamy w sobie tyle samozaparcia, aby przetrwać te pierwsze treningi pełne porażek, z czasem będziemy stawać się coraz lepsi i lepsi.