Jak stworzyć funkcjonalny garaż?

Tworząc dla siebie nowe obiekty mieszkalne, ludzie największą wagę przywiązują do ich wnętrza. Całymi miesiącami dobierają poszczególne elementy elewacji, zastanawiają się nad funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, po czym to wszystko uzupełniają tysiącem najróżniejszych dodatków. A przecież taki garaż jesionka jest równie ważną częścią każdego domu. Warto o niego zadbać i w taki sposób od początku go przygotować, by mógł on zabezpieczać wszystkie posiadane przez rodzinę pojazdy, a także służyć do kilku innych celów.
	garaż jesionka

Najważniejszy jest oczywiście rozmiar. Budowa gigantycznego garażu wyłącznie dla jednego małego samochodu byłaby kompletnie bezsensowna. Polskie przepisy określają natomiast wyłącznie minimalny rozmiar takich obiektów. Według nich jedno stanowisko postojowe powinno być długie przynajmniej na 5 metrów i szerokie na 2,3 metra. Oczywiście wielkości samych samochodów bywają bardzo różne, dlatego najlepiej dokładnie obmierzyć własny pojazd i do niego dostosować wymiary samego garażu. Jeśli ma on służyć do przechowywania większej ilości pojazdów, trzeba wziąć to pod uwagę i przygotować w nim miejsce na odpowiednią liczbę stanowisk postojowych. Warto też zostawić tych parę metrów kwadratowych wolnych. Garaż jesionka ma być funkcjonalnym pomieszczeniem, a na pewno się takim nie stanie, jeśli wchodząc do niego, od razu dostrzeże się jego ciasnotę.

Tworząc przy budynku mieszkalnym nowy garaż, warto też wybiegać trochę w przyszłość. Póki co rodzina dysponuje wyłącznie jednym samochodem, ale z czasem może to się zmienić. Dorastający syn uda się do szkoły jazdy i zdobędzie swoje wymarzone prawko, dlatego od razu zainwestuje wszystkie swoje oszczędności w nową, prawdziwą brykę. Lepsza sytuacja finansowa całej rodziny zachęci pana domu do sięgnięcia po nowe auto, podczas gdy tym starym będzie jeździć jego żona czy córka. Tak naprawdę im większy jest garaż jesionka, tym lepiej. Powinno w nim znaleźć się miejsce przynajmniej na dwa samochody oraz ewentualne dodatkowe pojazdy.