Import aut – od czego zacząć?

Amatorów na samochody importowane z Kanady czy Stanów Zjednoczonych nie brakuje. Amerykański sen wielu ludzi, którzy marzą o życiu w dostatku i pięknych okolicznościach przyrody rzadko dochodzi do skutku. Na szczęście jest możliwość, aby zrealizować przynajmniej część tego snu i zakupić wymarzony samochód pochodzący z Ameryki Północnej. Jest mnóstwo portali, stron internetowych gdzie można wyszukać osobę, która trudni się importem aut z Kanady. Na życzenie kupca taki handlarz importuje z USA czy Kanady nie tylko samochody, ale również motocykle, jachty, łodzie, skutery wodne, quady i inne wyszukane pojazdy, dostarczając je pod wskazany przez klienta adres.
	samochody importowane z kanady

Źródłem importu samochodów z Kanady czy USA często są firmy handlowe, ubezpieczeniowe czy poleasingowe, które zmieniają samochody na nowe, aby ich pracownicy mieli jak najlepsze narzędzia do pracy i odpowiednio prezentowali się u klientów. W handlu jest to niezwykle ważne. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego działy marketingu w dużych firmach przykładają dużą uwagę do szczegółów, takich jak ubiór czy samochód. Nie dziwi zatem, że chętnie pozbywają się samochodów po roku czy dwóch na rzecz nowych modeli sprawdzonych marek w biznesie. Handlarze świadczą kompleksową obsługę i pomoc przy zakupie wybranego przez klienta pojazdu. Chętnie podejmują się również załatwienia wszelkich formalności z tym związanych.

Przygotowują oni całą dokumentacją przewozową i odprawę celną samochodów importowanych. Dokonują również płatności cła i podatku VAT. Konieczny jest również podatek akcyzowy do zapłacenia. Wiadomo, że najlepszy samochód to taki, który jest bez wkładu finansowego. Niestety rzadko można utrafić taką okazję. Często samochody sprowadzane są do remontu przynajmniej częściowego. Niektórzy klienci, którzy szukają okazji chcą sami na własną rękę odnowić auto, aby zaoszczędzić pieniądze. Jednak w obecnych czasach jest mnóstwo warsztatów samochodowych, którzy współpracują z handlarzami na zasadzie kooperacji i po niższej stawce mogą odnowić czy naprawić pojazd w zamian za polecenie.