Dlaczego warto nauczyć się grać na gitarze?

Gitara jest instrumentem niezwykłym, który ma ogromną i burzliwą historię. To ona zapoczątkowała skierowanie muzyki na zupełnie odrębne tory, podbijając serca wszystkich młodocianych mężczyzn i kobiet w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku i wypierając jednocześnie gatunki takie jak muzyka klasyczna lub jazz, czyniąc je elitarnymi. Muzyka gitarowa przeszła z kolei do totalnego mainstreamu i stała się pierwszą w historii ludzkości muzyką popularną, którą grano na ogromną skalę i która podobała się na dobrą sprawę każdemu. The Beatles i Elvisa Presleya nie bez powodu po dziś dzień kojarzą tak samo dorośli, jak i nastolatkowie, którzy interesują się bardziej hip-hopem czy muzyką elektroniczną.
	nauka gry na gitarze szczecin

Czy muzyka gitarowa znajduje się w dzisiejszych czasach w odwrocie? Nie można zakłamywać rzeczywistości, należy przyznać, że nie jest już tak popularna, jak była kiedyś, a legendarne zespoły bazują bardziej na gronie fanów zdobytym kilkadziesiąt lat temu niż na młodocianych fanach, o których jest im coraz trudniej. Można tę sytuację określić mianem zwyczajnego zmęczenia materiału – gitary były popularne przez ponad pół stulecia, więc logicznym wydaje się, że niektórzy ludzie mogli się nimi po prostu znudzić i skierować się w stronę innych brzmień.
To jednak nie zmienia faktu, że muzyka gitarowa jest wiecznie żywa i zawsze będzie na nią pewien popyt. Ba, chwilowe zachłyśnięcie prostymi bitami i elektronicznym brzmieniem zapewne przeminie tak samo gwałtownie, jak gwałtownie wdrapało się na szczyt list przebojów. To przyjemna muzyka, ale nie niesie za sobą głębi, jaką mogą zapewnić wyłącznie żywe instrumenty. Stąd śmiało można wnioskować, że muzyka gitarowa jeszcze wróci na listy przebojów i stanie się to prędzej niż później.

Umiejętność gry na gitarze z tego powodu zawsze będzie mile widziana, więc zdecydowanie warto jest poświęcić jej trochę czasu i zaangażowania. Nauczycieli definitywnie nie brakuje – po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „nauka gry na gitarze Szczecin” po dziś dzień wyskakują dziesiątki dobrych propozycji, którym warto jest dać szansę.