Dlaczego warto jeść jagodę kamczacką?

Jeżeli chcemy być zdrowymi ludźmi, a na pewno tak właśnie jest, musimy stosować racjonalną i dobrze zbilansowaną dietę. Nie powinna się ona opierać na przetworzonych i gotowych daniach, zamawianych w podejrzanych budkach ulicznych czy kupowanych w supermarketach. Musimy sami gotować sobie zdrowe potrawy, tworząc je z wartościowych produktów. Jagoda kamczacka sadzonki będzie świetnym uzupełnieniem naszych codziennych posiłków. Jeśli odkryjemy jej główne właściwości, z przyjemnością zaczniemy po nią częściej sięgać.
	jagoda kamczacka sadzonki

Zwróćmy szczególną uwagę na to, z czego właściwie składa się ta jagoda kamczacka. Otóż zawiera ona ogromne ilości witaminy C, które pokryją częściowo nasze dzienne zapotrzebowanie na kwas askorbinowy. W jagodzie kamczackiej znajduje się nawet więcej witaminy C niż w osławionych czerwonych porzeczkach, kiwi bądź pomarańczach. Przyjmując odpowiednio duże dawki kwasu askorbinowego, przede wszystkim dbamy o swój układ odpornościowy i możemy cieszyć się idealnym zdrowiem – nawet w okresie jesiennym czy zimowym.

Nie myślmy jednak, że wykorzystując jagoda kamczacka sadzonki, dostarczymy swojemu organizmowi tylko i wyłącznie potężnej dawki witaminy C. Nawet jeśli jej akurat nam nie brakuje, bo regularnie sięgamy po owoce cytrusowe, i tak spożycie jagody będzie nam się opłacać. Zawiera ona także liczne witaminy z grupy B, które ciężko jest nam odnaleźć w naturalnych produktach spożywczych. Jagoda kamczacka jest przy tym źródłem magnezu, fosforu oraz potasu, czyli substancji mineralnych dbających m.in. o nasz układ nerwowy. Po prostu musimy je sobie codziennie dostarczać, jeśli zawsze chcemy świetnie się czuć.

W ostatnim czasie modnymi i chętnie wybieranymi przez ludzi produktami spożywczymi stały się tzw. superfoods. My jesteśmy w stanie je zastąpić klasycznymi i w pełni naturalnymi wyrobami, czyli m.in. jagodą kamczacką. Spróbujmy, jak ona smakuje, by następnie tworzyć z niej wyjątkowe potrawy czy desery. Cały nasz organizm nam za to podziękuje, bo nareszcie będzie mógł właściwie funkcjonować.